
Oral-B iO Ultimate
2 x
Oral-B iO Ultimate
2 x
What I don't understand about this quantity discount is that two such two-packs cost 52.40 together and that is then advertised with three discount percentages compared to the individual price, instead of simply switching directly to the four-pack, which costs 38.30, which means almost thirty discount percentages on the individual brush and even less packaging waste. What is the point here?
Thank you for your question. We will be happy to forward this internally to the relevant department and hope that this can be checked promptly and the prices adjusted if necessary.